سبد خرید 0

نحوه شست و شوی لوستر کریستالی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 26 فروردین 1396 در ساعت 17 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لوستر یکی از مواردی است که وجود آن در منزل خیلی به چشم خواهد اومد به همین دلیل تمیزی یا کثیف بودن آن نیز تاثیر بسزایی بر روی زیبایی منزل شما خواهد گذاشت به دلیل در ارتفاع بودن لوستر بسیاری از ما زحمت تمیز کردن آنرا به خود نمیدهیم و مدتها آنرا به حال خود رها میکنیم و پس از مدتی میبینم که لوستر ما کدر شده و دیگر آن جلای گذشته را ندارد و میزان تابش نور آن نیز کم شده است به همین دلیل ما امروز برای شما راهکار هایی داریم که میتوانید لوستر کریستالی خود را در خانه شسته و دوباره مانند روز اول درخشان نمایید.

اولین کاری که برای تمیز کردن لوستر لازم است انجام دهید گرفتن عکسی از لوستر قبل از آغاز شست و شو می باشد. به این خاطر که ممکن است برای شست و شوی بهتر مجبور به باز کردن تمام یا بخشی از لوستر شوید و عکس گرفته شده به شما برای دوباره بستن لوستر کمک زیادی میکند.

مراحل تمیز کردن لوستر های کریستالی

  1. در ابتدای امر لازم است که برق منزل را قطع کرده سپس به جداسازی لامپ ها اقدام کنید و بعد از آن با دستمالی تمیز اقدام به گرفتن گرد و خاک لوستر نمایید.
  2. تمام گوی های لوستر را جدا کرده و آنها را با مایع ظرف شویی و آب ولرم شست و شو دهید در صورتی که شست و شوی مقدماتی کافی نبود میتوانید از محلول سرکه و آب به اندازه 1 به 2 استفاده نمایید و با استفاده از برس نرم اقدام به شست و شو آنها نمایید و بلافاصلخ خشک نمایید.
  3. در صورتی که کریستال های لوستر از جلای قبل خود بر خوردار نیستند میتواند مقداری سرکه سفید را به آی که از آن برای آبکشی لوستر می خواهید استفاده نمایید اضافه کرده و سپس نسبت به آبکشی کرستال های لوستر اقدام نمایید.
  4. یکی از موادی که میتواند کدر شدن کریستل ها را از بین ببرد آمونیاک می باشد. شما میتوانید با استفاده از آمونیاک محلول در آب و شست و شوی کریستال ها در این محلول به جلای مناسبی دست یابید.
  5. در صورتی که کریستال ها دچار خط و خش شده اند می بایست با خمیر دندان نسبت به بر طرف کردن خط و خش آنها اقدام نمود. این کار تنها زمانی به خوبی جواب میدهد که خط و خش ایجاد شده بر روی کریستال ها جزئی بوده باشد.
  6. لوستر های برزنی اما روش دیگری برای پاکسازی دارند و باید آنها را با استفاده از مسواک و آب لیمو ی ترش تازه بر روی تمام قسمت ها بمالید و پس از آبکشی فورا خشک کنید

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()