سبد خرید 0

موارد مهم در انتخاب یک لوستر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 26 ارديبهشت 1396 در ساعت 11 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها رونق فروش انواع لوازم خانگی و دکوراسیون بهتر از سال پیش شده است و مردم میل و رغبت بیشتری به خرید این دست محصولات نشان داده اند. یکی از این محصولات لوستر می باشد. لوستر که از قدیم الایام در بین مردمان ایران زمین خریدار داشته است امروزه برخلاف قدیم به یک کالای عادی تبدیل شده که هر شخصی با هر توان مالی میتواند نوعی از آن را برای منزل خود انتخاب نماید اما برای اینکه بتوانید بهترین خرید لوستر را انجام دهید لازم است که درباره نکات زیر اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید بهترین لوستر ممکنه را انتخاب و خریداری نمایید.

 میزان فضا

شما در هنگام خرید لوستر باید به متراژ فضایی که لوستر را برای آن فضا لازم دارید توجه نمایید به دلیل اینکه متراژ خونه و میزان نوردهی لوستر باید با هم متناسب باشه چنانچه برای محیط بزرگ لوستر کوچکی انتخاب شود با کمبود نور مواجه میشویم از طرف دیگر در صورتی که برای فضای کوچک لوستر بزرگی انتخاب شود با روشنایی بیش از حد مواجه میشویم و مجبوریم تعدادی از لامپهای لوستر را خاموش کنیم که در این صورت جنبه زیبایی لوستر دچار مشکل میشود.

نورپردازی های دیگر

در برخی خانه ها علاوه بر لوستر از لوازم تابش نور دیگری نظیر آباژور یا دیوار کوب نیز استفاده میشود، البته در معماری امروزی از لامپ های هالوژنی در سقف های کاذب به عنوان نورپردازی ثانویه استفاده میشود که درصورتی که منزل شما هر یک از این لوازم تابش نور را دارا است باید به این فکر باشید که لوستر با کمک این لوازم می بایست نور منزل شما را تامین کند پس ابتدا به این فکر کنید که با استفاده از این لوازم چه مقدار از منزل شما روشن میشود و سپس به فکر خرید لوستر باشید تا با کمک آن در کنار آباژور و ... نور لازمه محیط برای شما مهیا شود.

 

ارتفاع سقف از کف

برای انتخاب یک لوستر خوب و مناسب حتما به این نکته توجه داشته باشید که لوستر انتخابی باید با ارتفاع سقف شما همخوانی داشته باشد. به همین منظور ابتدا ارتفاع سقف تا کف منزل خود را اندازه بگیرید. چنانچه سقف خانه شما کوتاه تر از حد معمول است نباید از لوستر های آویز که ریسه به آن اضافه میشود استفاده کرد به دلیل آنکه ممکن است سر افراد خانواده و یا مهمان ها به آویزها برخورد کند، بهترین انتخاب برای منازلی که از سقف کوتاهی برخوردار هستند استفاده از لوستر های سقفی می باشد 

ابعاد لوستر

انتخاب یک لوستر علاوه بر دقت در موضوع نوپردازی و تعداد شاخه ها و میزان توان لامپ ها باید به تناسب لوستر با محیط هم دقت کرد به عنوان مثال برای محیط های کوچک از لوستر هایی با تعداد شاخه های کم در عین حال بزرگ استفاده نکنید. 

 طریقه نورپردازی

لوستر ها معمولا در سه دسته اصلی دسته بندی میشوند و آن دسته ها عبارت اند از: سربالا ، خوابیده و سرپایین

در مدل سربالا به دلیل نوع قرار گیری شاخه ها و لامپ ابتدا سقف روشن میشود و سپس نور جهت روشن شدن منزل منعکس میشود. در مدل خوابیده، شاخه های لوستر موازات سقف خواهند بود و به همین دلیل اولین بخش منزل که نور را دریافت میکند دیوار ها می باشند و سپس نور به تمام منزل منعکس میشود. در مدل سرپایین با توجه به نوع قرارگرفتن شاخه ها و لامپ ها کف منزل روشن میشود و سقف به نسبت از نور کمتری برخوردار میشود.

مدل لوستر

همانطوری که برای دکوراسیون منزل به این نکته که همه لوازم از لحاظ مدل و سبک با هم همخوانی داشته باشند باید در مورد لوستر نیز به این نکته توجه داشته باشید که لوستر انتخابی مکمل دکوراسیون شما باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()