سبد خرید 0

فوت و فن انتخاب لوستر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 26 ارديبهشت 1396 در ساعت 11 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بی شک اولین و اصلی ترین نکته ای که باید در هنگام خرید لوستر به آن دقت نمود متراژ اتاق و ارتفاع سقف می باشد.

چنانچه به این موضوع توجهی نکنید ممکن است سقف خانه شما کوتاه تر از حد معمول دیده شود برای اینکه با این مشکل برخورد نکنید بهتر است ارتفاع سقف تا کف منزل خود را اندازه گرفته و یک بار آنرا بر 4 و یکبار بر 5 تقسیم کنید تا بازه ی طول لوستر مناسب منزلتان مشخص شود.

پس از مشخص شدن ابعاد فیزیکی لوستر باید مشخصات مورد انتظار لوسترتان را مشخص نمایید، ابتدا باید مشخص کنید که لوستر را برای جلوه ی زیبایی و دکوراسیون لازم دارید و یا اینکه بیشتر به جنبه روشنایی آن فکر میکنید. در صورتی که در منزلتان از لوسترهای دیوار کوب استفاده میکنید بهتر است از لوستر صرفا برای جنبه زیبایی آن استفاده نمایید اما در صورتی که بجز لوستر از هیچ وسیله ی نورانی دیگری برای روشن کردن منزل استفاده نمیکنید باید فاکتور های دیگری مانند تعداد شاخه را نیز به فاکتور های انتخاب لوستر خود اضافه نمایید.

 

نکته بعد که باید خیلی به آن توجه نمود این است که منزلی که برای آن اقدام به خرید لوستر مینمایید متعلق به خودتان است و یا اینکه در آن مستاجر هستید؟ درصورتی که مستاجر هستید علاوه به فاکتور های اصلی و کلی باید به فاکتور های ریزی هم توجه نمایید تا لوستری خریداری نمایید که بتوانید سال بعد در خانه جدید نیز از آن استفاده نمایید. لوستر ساده برای خانه های اجاره ای مناسب تر است به دلیل آنکه باز و بسته کردن آن ها ساده تر و احتمال شکستن آن ها نیز کم می باشد.

فرقی نمیکند که مستاجر هستید یا مالک برای خرید لوستر بهتر است نیم نگاهی به آینده داشته باشید و به روز هایی فکر کنید که قرار است لوستر را تمیز نمایید، لوستر هایی که از انحنا و قوس های کمتری بر خوردارند راحت تر و سریع تر تمیز می شوند.

 اتاق پذیرایی

لوستر های مدل سنتی یا شبیه به آن با طرح ها و نقش های ایرانی و قدیمی ساخته میشوند و مناسب مکان هایی هستند که از دکوراسیون کلاسیک استفاده میکنند در بیشتر لوستر های سنتی بر روی بدنه و شاخه ها نیز با دست کار میشود تا جنبه زیبایی آن بیشتر شود. لوستر های سنتی جدا از زیبایی خاصی که دارند مشکلاتی را نیز به دنبال خود دارند، یکی از این مشکلات وزن زیاد این دست لوستر ها می باشد که ممکن است نصب لوستر با مشکلاتی مواجه کند. یکی دیگر از مشکلات این قبیل لوستر ها احتمال سیاه شدن آنها با مرور زمان می باشد.

در صورتی که در خانه ی آپارتمانی ساکن هستید بهتر است از لوستر های سقفی استفاده نمایید. لوستر های سقفی معمولا از یک صفحه استیل و مجموعه لامپ های سوزنی تشکیل شده اند. در صورتی که از لوستر تنها برای جنبه زیبایی آن استفاده میکنید بهتر است از این مدل لوستر استفاده نمایید.

لامپ های سوزنی نور خوبی ساطع میکنند ولی مصرف برق آنها بالاست و همچنین خیلی زود از بین میروند و اصلا برای لوستر هایی که به منظور تامین روشنایی در محل قرار داده شده اند توصیه نمیشود.

 اتاق  خواب

لوستر های پخش کننده نور برای اتاق خواب به هیچ وجه مناسب نیستند به دلیل آنکه این لوستر ها با ایجاد نور زیاد در اتاق خواب مزاحمت زیادی برای استراحت و آرامش افراد در هنگام خواب ایجاد میکنند. بهتر است برای اتاق خواب از لوستر هایی استفاده کنید که نور را به سمت بالا سوق میدهند دلیل آن هم این است که این قبیل لوستر ها علاوه بر زیبایی باعث میشوند که نور مناسبی بر روی تخت منعکس شود و مزاحمتی برای خواب شما نداشته باشد.

ممکن است خانه شما یک خوابه باشد. در این صورت شما بلاجبار مجبور هستید از اتاق خود برای مطالعه کار با کامپیوتر و ... نیز استفاده نمایید، در این صورت شما باید لوستری انتخاب کنید که از آویز های مناسبی برخوردار هستند و به دلیل داشتن حباب های مناسب و سرپایین بودن آنها میتوانند نور مناسب فعالیت های شما در اتاق را فراهم نمایند، البته لازم به ذکر است که بهتر است شما در اتاق خود یک روشنایی با نور ملایم نیز داشته باشید تا در صورتی که نیازی به لوستر نداشتید از آن استفاده نمایید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()