سبد خرید 0

روش های تشخیص لوستر برنزی اصل

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 16 فروردین 1396 در ساعت 15 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع لوستر ها در بازار برای انتخاب یک لوستر مناسب باید به نکات زیادی توجه نمود. یکی از مهم ترین نکات انتخاب لوستر ، جنس لوستر می باشد. برای خرید لوستر حتما باید دقت داشته باشید که جنس اکثر لوستر ها از برنز می باشد، دلیل آن هم این است که تغییر رنگ نمیدهد و نسبت به سایر جنس ها دوام بیشتری دارد و بعد از طلا، پلاتین  و نقره در رده چهارم زیبا ترین جلوه دهنده به لوستر می باشد.

همانطور که می دانید جنس برنز به گونه ای است که با گذشت سالها تغییر شکل ، رنگ و خاصیت نمیدهد. به دلیل بالا بودن قیمت طلا و پلاتین برنز بیشترین کاربرد را در ساخت دکوری و لوستر دارا می باشد.

کالاهای ساخته شده با برنز به دلیل رنگ زیبای فلز برنز به صورت عادی زیبا هستند ولی در صورتی که خریدار بخواهد از رنگ بر روی جنس برنزی استفاده کند شاهد آن هستیم که فلز برنز بیشترین  دوام را در برابر رنگ شدگی و ضربه خواری دارد.

چگونه از اصلات برنز به کار برده شده اطمینان حاصل کنیم؟

با توجه به ارزان تر بودن آهن نسبت به برنز برخی سازندگان اقدام به ساختن لوستر و یا اقلام دکوری با آهن و با روکس برنز عرضه میشود. برای تشخیص این موضوع چندین راه وجود دارد که ساده ترین آن استفاده از آهنربای معناطیسی  اگر آهنربا جذب شد که محصول خریداری شده بی شک از آهن می باشد ولی این ترفند همیشه کارساز نمی باشد.

از جمله فلزاتی که ممکن است جایگذین برنز شود آلومینیوم است منتهی مراتب سازندگانی که از این فلز برای جایگذینی برنز استفاده میکنند اشخاص هوشمندی نیستند به دلیل آنکه چگالی برنز سه برابر بیشتر از آلومینیوم است به همین خاطر چنانچه دو محصول همشکل با جنس آلومینیوم و برنز را در کنار هم قرار دهیم وزن محصول برنزی سه برابر آلومینیومی خواهد بود.

اما فلز دیگری وجود دارد که جایگذین مناسبی برای برنز می باشد این فلز نه به آهنربا می چسبد و نه از نظر چگالی تفاوتی با برنز دارد. نام این فلز راماک می باشد. این فلز آلیاژی است از روی و آلومینیم و سرپ و مقداری فلزات دیگر، رنگ آن سفید و کاربرد آن در ساخت خوردرو و درب و پنجره بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

برای شناخت زاماک از برنز تنها راه تراشیدن بدنه است. چنانچه رنگ قسمت تراشیده شده همرنگ بده باشد فلز به کار برده شده برنز و اگر رنگی غیر از آن باشد تقلبی می باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()