سبد خرید 0

تفاوت کریستال اصلی و تقلبی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 26 ارديبهشت 1396 در ساعت 11 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کریستال اصلی در طبیعت و در فشار چندین تنی در زیر زمین طی یک چرخه ی طبیعی ایجاد میشود. کریستال در لوستر های مختلف قابلیت مصرف دارد و به همین مظور دارای کیفیت و قیمت های متنوعی می باشد. در سال 1969 با استفاده از روشی انسان موفق به تولید کریستال مصنوعی شد و متوجه شد که با اضافه کردن 24 درصد سرب به شیشه میتوان به کریستال مصنوعی دست پیدا کرد.  یکی از تفاوت های کریستال و شیشه نیز همین میزان به کار بردن سرب در آن می باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص کریستال اصل از تقلبی برای افراد مبتدی زیاد کار آسانی به نظر نمیرسد اما به یک روش میتوان تا حدودی به اصل یا تقلبی بودن کریستال پی ببرید و آن این است که در صورتی که کریستال خریداری شده را در نور آفتاب قرار دهید در صورتی که اصلی باشد نور خورشید را تجزیه کرده و نور هفت رنگ را باز تاب میدهد در صورتی که کریستال خریداری شده تقلبی باشد نور خورشید را به همان صورتی که هست باز تاب می دهد.

یک روش شناسایی دیگر نیز وجود دارد ولی برای تشخیص آن به زمان نیازمند است. کریستال مصنوعی در اثر عوامل محیطی مانند گرد و غبار و حرارت و... تغییر رنگ میدهد و همچنین خیلی زود کثیف میشوند.

با تمام این تفاصیر تشخیص تمایز بین کریستال اصلی و تقلبی نیازمند دانش و تجربه ی خاصی است و تشخیص دقیق آن تنها از عهده متخصصان بر خواهد آمد

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()